SIK SORULAN SORULAR

Çevirisini yapacağınız evraklarımızı size nasıl yollayabiliriz?
Çevirilerinizi bize e-mail üzerinden ulaştırabileceğiniz gibi, saatini ve tarihini önceden belirleyerek yapacağımız görüşmenin ardından elden de teslim edebilirsiniz.


Yapılacak çevirinin ücreti neye göre belirlenir?
Çevirinin ücreti, çeviri yapılacak olan dile, çevirinin sözlü ya da yazılı olmasına, projenin yoğunluğuna ve gerek duyulan uzmanlık alanına göre belirlenir. Bu ücret tespiti, en kısa sürede tamamlanır ve teklifimiz size iletilir.


Fiyatlarınızda indirim mümkün olabilir mi?
Sürekli çalıştığımız müşterilerimizle, iş hacmine göre indirim uygulamasına gidilmektedir. Bunun yanı sıra, ilk kez bizimle çalışacak müşterilerimize de “tanışma ve promosyon” amaçlı indirimli fiyat teklifleri sunulmaktadır.


Diyelim ki tek cümlelik bir çeviriye ihtiyaç duyduk, bunun fiyatını nasıl hesaplıyorsunuz?
“Kısa çeviriler” ile hizmet verdiğimiz müşterilerimize,  hizmet verdiğimiz ay sonunda yapılan çevirilerin dökümü çıkarılır ve hizmet bedeli bu döküm üzerinden hesaplanır.


Yaptırmış olduğum çeviriyi gelecekte sizden tekrar istesem, bu çeviriyi nasıl temin ederim?
Yaptırmış olduğunuz çevirileriniz arşivlerimizde saklanacak ve istediğiniz tarihte size tekrar ulaştırılacaktır.


Ya verdiğiniz hizmetten memnun kalmazsam? Size nasıl güvenebilirim?
   Bizim için “müşteri memnuniyeti”, kurumsal düzeyde öncelikli varoluş nedenimizdir. Size gönderdiğimiz çeviri, teslimatı yapılmadan önce en az 1 kez kontrolden geçirilmektedir. Çeviriniz de hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bunu bildiriniz. Çeviri sizin memnun kalacağınız şekilde yeniden düzeltilecektir.  Sözlü (Ardıl ya da Simultane) tercüme hizmetlerinde de, şartlarını karşılıklı olarak belirleyeceğimiz “garanti” metotları uygulanmaktadır.


Çeviri sürecine hazırlanırken bizden istedikleriniz nelerdir?
   Yazılı tercümelerde terminoloji çalışmamız esnasında, projeyle ilgili elinizdeki görsel ve yazılı belgelere ihtiyaç duyabiliriz. Sözlü tercüme hizmetlerimizde de şirketinizin proje ile ilgili sorumlularından birisi ile birebir bir görüşme yapıp, proje terminolojisi ile ilgili toplantı yapabiliriz.


Ödemelerinizi nasıl alıyorsunuz?
   Sizle yaptığımız anlaşmaya bağlı olarak, ödemeyi proje bitiminde ya da belli periyotlarda alıyoruz. Ödemeyi elden yapabileceğiniz gibi İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıfbank hesaplarımızdan da havale yöntemini kullanarak yapabilirsiniz.